Школа с.Табурище,1938 рік.
Історія ліцею
У 1889 році була заснована перша школа на території с.Табурище Олександрійського повіту Херсонської губернії. За даними на січень 1895 року в селі проживало 4365 чоловік, у школі навчалось 36 учнів. Навчав грамоти 35 -річний священник Веніамін Ворошнін безкоштовно. Сам він мав середню освіту, 6 років працював у школі. Був школі псаломщик. У свої 20 років він уже 4 роки працював, навчаючи дітей. Школа мала своє приміщення, яке надавалось безкоштовно сільською управою. Опалювалось приміщення соломою. Щодо плати за навчання, документи засвідчують, що з дітей заможних батьків псаломщик просив по 20 копійок до Різдва та до Паски. Навчання в школі розпочиналося 20 листопада і закінчувалося у Великий піст на страсну седмицю. А вступити в школу можна було під час навчального року. Курс грамоти був розрахований на 2-3 роки. Існував поділ на групи. Була група новачків і тих, хто вже мав навички. Вивчались молитви, Закон Божий, письмо, рахунок, співи, короткі пояснення Богослужіння та таїнства церкви. Історія вивчалась на основі Біблії.
Долю села та школи змінило будівництво Кременчуцької ГЕС. 16 серпня 1954 року виконком Кіровоградської обласної ради депутатів трудящих прийняв рішення про відкриття в с.Табурище Новогеоргіївського району середньої школи.
Є ще свідки тієї урочистої події, документів, а тому й досі жителі не тільки Хмельницького мікрорайону, вчителі, учні з вдячністю згадують тих, хто спорудив її - молодого інженера Олега Кузнецова, бригади мулярів Івана Пономаренка та теслярів Степана Олизька.
Місцевий поет Володимир Сідун пише у своєму вірші "Перша школа":
Є перша школа в Табурищі,
В колись прадавньому селі,
Тепер уже в масштабах міста,
Де український дух найближчий,
Чудові учні й вчителі.
Там українське все в пошані.
Витає слово Кобзаря,
Де вулиця Шкільна в каштанах
Спішать у школу учні рано,
Щоб засвітилась знань зоря.
Стрічають вчителі привітно
У шлях незвіданний ведуть,
Сміється день рожевоцвітний,
Надії зріють заповітні,
Що разом з учнями ростуть.
Все в школі рідне,навіть стіни...
Зайшов учитель,гамір стих...
В знаннях міцніє юна зміна
Майбутнє любої Вкраїни
Зростає в класах гомінких.
Зі старого приміщення у нову школу перейшли працювати Дун С.А., Дикий О.К., Савенко К.О., Вишневська Л.І., Харченко М.К., Колоскова М.А., Коваленко О.С., Кравченко В.К., Шуляк О.Г., Матвеєв Н.Д., Німець Т.Л., Яновська Ю.М., В'юн Л.Ф., Гришко Г.П., Ківгіло О.П. Таким був перший педагогічний колектив нашої школи.