Пам'ятайте! Від виникнення пожеж ніхто не застрахований.
Для збереження життя та здоров'я, а також захисту житла від вогню необхідно дотримуватися кількох ефективних правил пожежної безпеки:
Не користуйтеся несправною електропроводкою. Не перевантажуйте електромережу, вмикаючи одночасно кілька електроприладів в одну розетку. Саме через перевантаження може виникнути пожежа.
Не залишайте електропобутові прилади увімкненими без нагляду. Йдучи з дому навіть на короткий час, не забудьте знеструмити дані прилади.
Не залишайте без уваги газові прилади. Найстрашніше в цьому випадку − це витік газу. Він може відбуватися внаслідок порушень герметичності трубопроводів, з'єднувальних вузлів або пальників газових плит. При відчутті запаху газу в приміщенні будинку не можна запалювати сірники, вмикати і вимикати електричні вимикачі, адже це все може викликати вибух газу. Тому при виявленні витоку газу треба обов'язково зателефонувати в газову службу по телефону «104».
Необережне поводження з вогнем також загрожує бідою. Не розпалюйте багаття у дворах і на садових ділянках. Не запалюйте суху траву, листя, тополиний пух і сіно.
Будьте обережні при використанні піротехнічних виробів. Забороняється використовувати придбану піротехніку до ознайомлення з інструкцією із застосування. Всі види піротехнічних виробів призначені для використання на вулиці під наглядом дорослих.
Якщо раптом сталася пожежа:
Потрібно терміново дзвонити в пожежну охорону за телефоном «101». Не можна дзвонити з того приміщення, де сталася пожежа − це для вас може скінчитися трагічно. Перш за все, вам потрібно вибратися в безпечне місце і вже звідти негайно зателефонувати в пожежну охорону і повідомити диспетчеру:
1) Адресу (вулицю, номер будинку, корпусу, під'їзду, квартиру).
2) Що горить і де (в квартирі, на вулиці, в школі тощо).
3) Прізвище, ім’я та по батькові.
4) Контактний телефон.
Джерело https://nmc.dsns.gov.ua/kyiv/pamyatki-z-cz-ta-bzhd/pamyatka-shkolyaram-z-pozhezhnoyi-bezpeki
Comments